Tehtäväperusteinen tiedonhaku molekyylilääketieteessä
Abstrakti
Väitöskirja Task-based information access in molecular medicine: task performance, barriers and searching within a heterogeneous information environment tarkastettiin Tampereen yliopistossa 5.12.2013.
Julkaistu
2014-06-28
Viittaaminen
Kumpulainen, S. (2014). Tehtäväperusteinen tiedonhaku molekyylilääketieteessä. Informaatiotutkimus, 33(2). Noudettu osoitteesta https://journal.fi/inf/article/view/46314
Numero
Osasto
Väitösluennot
Lehdessä julkaistut kirjoitukset on lisensoitu Creative Commons Nimeä-EiKaupallinen-JaaSamoin 4.0 Kansainvälinen Julkinen -lisenssillä.
Tekijänoikeus säilyy kirjoittajalla siten, että sen alkuperäinen julkaisuoikeus on Informaatiotutkimus-lehdellä sekä digitaalisena että painettuna vuosikirjassa. Artikkelia voi vapaasti käyttää opetuksessa ja muihin ei-kaupallisiin tarkoituksiin siten, että lähteenä mainitaan tekijä, artikkeli, lehden numero sekä artikkelin URL-osoite kokonaisuudessaan.
Artikkelin kustantaja-PDF -version saa tallentaa lehden numeron julkaisun jälkeen julkaisuarkistoon tai muuhun vastaavaan palveluun, kunhan artikkelin alkuperäinen osoite mainitaan.