Monialaisia näkökulmia satavuotiaaseen Kansallisbalettiin
Abstrakti
Arvioitava teos:
Se alkoi joutsenesta. Sata vuotta arkea ja unelmia Kansallisbaletissa. Toim. Laakkonen, Johanna, Kukkonen, Aino, Rauhamaa, Raisa, Korppi-Tommola, Riikka, Suhonen, Tiina. Karisto 2021. ISBN 9789511382362. Kovakantinen.
Oikaisu 3.4.2023: Toisin kuin oheisen kirja-arvion alussa kerrotaan, Joanna Weckman, Eero Hämeenniemi, Harri Kuusisaari, Jukka O. Miettinen ja Heta Reitala eivät kuuluneet kirjan toimituskuntaan. He kirjoittivat kirjaan artikkelit omalta erityisalueeltaan. Kirjan toimituskunta on päivitetty yllä olevaan saatteeseen.
Tiedostolataukset
Julkaistu
2023-03-08
Numero
Osasto
Kirja-arviot
Lisenssi

Tämä työ on lisensoitu Creative Commons Nimeä-EiKaupallinen-EiMuutoksia 4.0 Kansainvälinen Julkinen -lisenssillä.
Viittaaminen
Helve, T. (2023). Monialaisia näkökulmia satavuotiaaseen Kansallisbalettiin. Näyttämö Ja Tutkimus, 9, 258–260. https://journal.fi/teats/article/view/127631